לימודי סינית בישראל

לימוד השפה הסינית

סינית נחשבת לאחת השפות הקשות בעולם. יש בה עשרות דיאלקטים ואלפי סימנים. למרות זאת, ישראלים רבים עמלים קשה מאוד ו"שוברים שיניים" כדי ללמוד את השפה הסינית. מה לנו ולסינית. אותיות שנראות כמו ציורים לא מובנים, הגייה משונה והברות קצרות ולא ברורות, ובכלל, סין כל כך רחוקה.

מדוע אם כן, יותר ויותר אנשים בישראל נוהרים ללמוד דווקא סינית ?

ובכן, קודם כל עסקים. כ- 90% מהנוכחים בכל קורס לסינית שאליו תגיעו יאמרו לכם בפה מלא כי הם מעוניינים לרכוש את השפה כדי לשפר את היכולת לבצע עסקים במעצמת הייצור מספר אחת בעולם – סין.

רוצה ללמוד שפה חדשה ? רוצה לקבל פרטים? לחץ/י כאן

גם אם לא יסחרו באופן ישיר, הם יעסקו בתיווך בין אנשי עסקים ישראלים המעוניינים לייצר בסין, לבין יצרנים סיניים. רבים מיזמים אלו יקימו משרדים באזורי הערים התעשייתיות ויהיו אחראיים על ההפקה של המוצרים השונים. הם למעשה אנשי הקשר בין היצרן הסיני למזמין העבודה הישראלי, האירופאי או האמריקאי. כדי למלא את התפקיד הזה כיאות, עליו לדעת את השפה הסינית, ולהבין  את התרבות המורכבת הזו. ידיעת השפה היא המפתח ליצירת קשרים אישיים עם היצרנים המקומיים, תוך הבנת התרבות המקומית.

העמיתים הסינים מעריכים מאוד את העובד המערבי שמנסה לשוחח עימו בשפתו.
התרבות הסינית מפרשת זאת כשותף רציני, מכוון מטרה ומשקיע להצלחת הפרויקט המשותף.

אנשי עסקים שעבדו בעבר עם עמיתים סינים, מספרים כי יש להגדיר להם במדויק את רצונכם תוך ירידה לפרטים הקטנים. רצונכם מבוטא בדרך כלל באמצעות השפה. ללא ידיעת השפה, סביר להניח כי המוצר לא יהיה לשביעות רצונכם.

יתר לומדי השפה הסינית עושים זאת כמובן, מתוך עניין בתרבות עתיקת היומין הזו, כשהם מכוונים למסורת, אומנות, אסטרולוגיה ועוד. וגם אלה, ללא ספק, הן סיבות די טובות ללימוד השפה.

אז איפה לומדים סינית ?

בישראל קיים מבחר גדול של בתי ספר שישמחו ללמדכם סינית במגוון רחב של רמות ומסלולים - תיירות, עסקים, תרבות ועוד. חלק מבתי הספר ממוקמים במרכזי לימוד, וחלקם מעבירים שיעורי סינית און ליין ברשת האינטרנט.

 קיים הבדל לא מבוטל בתוכנית המוצעת על ידי בית הספר וגם במחירים שייגבו מכם. יש לשים לב למספר השעות ואוצר המילים  המובטח לכם על ידי בית הספר.

 במקרים רבים אתם עשויים לגלות שהמקום בו בחרתם ללמוד אינו להיט, בלשון המעטה. אומנם שילמת מחיר זול, אך בפועל תאלצו לעבור עוד כמה רמות בעלות דומה על מנת להיות כשירים לנהל שיחה בסיסית בסינית. 350 מילים ללימוד, הן כמות טובה להתחלה שלכם בלימוד השפה הסינית.

במרבית הקורסים נלמדים נושאים שונים הנוגעים לחיי היומיום, כמו: היכרות, ברכות ואיחולים, גינוני שיחה, מספרים, ימי השבוע וחודשים, התמצאות, סימנים ועוד.

חשיבות רבה קיימת גם למוצאו של המורה. עדיף שהוא יהיה ממוצא סיני. בניגוד לשפות האירופאיות או השפה האנגלית, הגייה שונה ולו במעט או ניגון שונה של המילה , ייתנו לה משמעות אחרת לגמרי ממה שהתכוונו. על המורה לתת את הדגש בפרטים קטנים אלה, לכן חשוב שסינית תהיה שפת האם שלה.

הדיאלקט המנדריני הוא העיקרי בסין, אך ככל שמתרחקים מעיר הבירה בייג'ינג, שומעים יותר ויותר דיאלקטים מקומיים. זהו גם הדיאלקט אותו תלמדו. לפני תחילת הלימודים, נסו לבקש שיעור ניסיון שבאמצעותו תוכלו להבין היכן בית הספר עומד מבחינת רמה ומיהו המורה שלכם. אל תתביישו לשאול.

איך אנחנו יכולים לעזור לך?

ברחבי הארץ קיימים בתי הספר מצוינים לסינית. הם יהוו הכנה נפלאה לכל חוויית יצירת תקשורת ביניכם לעמיתיכם בסין. כל הקורסים והסדנאות ללימוד סינית בישראל, במקום אחד.

כל שעליך לעשות הוא, להשאיר פרטים ונציגי מוסדות הלימוד יחזרו אליך. מכאן, העבודה היא שלנו. בתי הספר ללימוד סינית יפנו אליך, ואתה תוכל לבחור מתוכם את המתאים לך ביותר.

רוצה ללמוד שפה חדשה ? רוצה לקבל פרטים? לחץ/י כאן

צוות Voila מאחל לך הצלחה רבה ברכישת השפה החדשה. 

מאמרים אחרונים

קישורים
- לימודי אנגלית
- לימודי צרפתית
- לימודי איטלקית
- שפות ולימודים

? ללמוד שפה חדשה ?

מה המחיר? משך זמן הלימודים?

בחר שפה, השאר פרטים

ומוסדות
הלימוד יחזרו אליך עם
כל התשובות ...

קבל הצעה משתלמת ...

לחץ/י כאןמפת האתר
לימודים - סינית